Zakres prac obejmował projekt aranżacji przestrzeni wielofunkcyjnego foyer i bawialni kulturalnej w budynku Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Foyer to przestrzeń wielofunkcyjna: miejsce spotkań, pokazów, mini-wystaw i innych wydarzeń kulturalnych. Przestrzeń została wyodrębniona mobilnymi przegrodami, dzięki czemu może być powiększana w razie potrzeby lub otwierana na pozostałą część foyer. Dodatkowo, strefa została uatrakcyjniona przez nową aranżację meblową: stoliki i krzesła uzupełnione o ruchome oświetlenie.

Bawialnia kulturalna to niewielka wielofunkcyjna przestrzeń: miejsce spotkań, warsztatów i  towarzyszących koncertom aktywności kulturalnych. Podczas spotkań melomanów ich dzieci mogą w  kreatywnej atmosferze oczekiwać na rodziców. Miejsce to służy również jako przestrzeń spotkań np, np. . zespołów realizujących wspólnie projekty z Filharmonią Łódzką.

Przestrzeń podzieliliśmy na dwie strefy: kreatywną i  multimedialną, oddzieloną przesuwnym parawanem o  rzeźbiarskim charakterze, na którym wyfrezowany został dawny  wygląd elewacji Filharmonii Łódzkiej. Dzięki ukrytemu oświetleniu parawan stał się jednocześnie efektownym obiektem – -lampą.


Projekt:
Filharmonia Łódzka
Klient:
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
Miejsce:
Łódź
Data:
2017/18
Status:
zrealizowane
Zakres Prac:
projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy, nadzór autorski
Powierzchnia:
540m2
Partnerzy:
Mio Design Studio + Shoq Studio
Zespół:
Anna Popławska-Szilder, Anna Taczalska-Ryniak, Andrzej Ryniak, Michał Urban